Ayarlanabilir Yataklar ve Asit Reflü

 

Esnek yatak, baş ve ayak bölümlerinin yükseltilip küçültülmesini sağlayan bir yataktır. Modern esnek yataklar, hareketi kontrol etmek için elektrikli elektrik motorları kullanır ve ayrıca sıklıkla masaj terapisinin yanı sıra sıcaklık gibi ekstraları içerir. Ayarlanabilir yataklar, birkaç yıldan beri bir şekilde veya biçimde mevcuttur. Kökenleri, esnek yatakların çeşitli avantajlarını uzun süre önce bulan sağlık merkezi sektörüne dayanmaktadır. 1960’lı yıllara kadar bu cihazların genel müşteri tarafından tercih edilmesi ve ayrıca en yüksek kalite artarken maliyetin düşmesi nedeniyle değildi.

hasta yatağı

Ayarlanabilir yataklarla ilgili çok sayıda tıbbi fayda vardır. Ayarlanabilir yatakların akışı iyileştirdiği, alt boyun ve sırt ağrısının yanı sıra stresi hafifletmeye yardımcı olduğu, solunum sorunlarını iyileştirdiği, hazımsızlığa yardımcı olduğu ve ayrıca birçok başka avantajı olduğu gösterilmiştir. Bu faydaların çoğu, kendi başınıza yarı kanatlı ortamda rahatça yerleştirme kapasitesinden kaynaklanmaktadır. Yarı kanatlı ayarı, başın 30-45 seviyelerine yükseldiği zamandır ve esas olarak hastane endüstrisinde cerrahi prosedür uygulayan müşterilere sayısız fayda sağladığı için onaylanır.

Esnek yataklarla bağlantılı tüm klinik faydalar arasında muhtemelen en ilgi çekici olanı, asit reflü ile mücadeleye olan yardımıdır. Mide ekşimesi veya gastroözofageal reflü hastalığı, mideden gelen asitlerin yemek borusuna geri aktığı tipik bir klinik problemdir. İnanılmaz derecede yaygındır ve bazı fiyat tekliflerine göre yılda 40 milyondan fazla Amerikalıyı etkiler. Küçük miktarlarda hazımsızlık veya mide ekşimesi tipiktir, ancak kalıcı durumlar kesinlikle yemek borusunun şişmesine zarar verecektir. Uzun bir süre hazımsızlık, ses kısıklığına, kronik öksürüğe, boğaz ve göğüs ağrısına ve boğazınızda sürekli bir yumru varmış gibi hissiyata neden olur.

Yerçekimi, hazımsızlığı kontrol etmede son derece büyük bir bileşen oynar, bu nedenle asit reflünün, vücudun hassas bir yerleşimde kaldığı gece boyunca en kötü durumda olması şaşırtıcı değildir. Aynı şekilde gece boyunca mide ekşimesi en fazla zararı yaratabilir. Bunun nedeni, sindirimin hazımsızlığı tekrar karnına indirmesine yardımcı olur, ancak geceleri sık sık yemezsiniz, bu nedenle mide ekşimesi daha uzun süre yemek borusunda kalır. Bu, ayarlanabilir bir yatağa sahip olmanın faydasını bulabileceğiniz yerdir. Vücudunuzun üst kısmındaki hafifçe yükselen hazımsızlık tipik olarak yönetilebilir ve bu, mide ekşimesi için mevcut birkaç ilaçla birleştirildiğinde, güçlü bir önleme yöntemi sağlar. ve ayrıca mide ekşimesini yönetmek.

Esnek yataklar, bireysel rahatlık ve aynı zamanda kullanım etrafında dönen diğer birçok avantajı kullanır. TELEVİZYON izlemeyi veya yatakta kitaplara bakmayı çok daha kolay hale getiriyorlar. Aynı şekilde çok daha ergonomik ve aynı zamanda esnek bir yatakla yatakta yemek yemek yararlıdır. Ayarlanabilir yatağınızı çeşitli tıbbi nedenlerden biri, çok daha iyi bir akşam kalanı elde etmek veya bunlarla ilişkili çeşitli diğer faydalardan herhangi biri için alıyor olun, bu yataklarla bağlantılı cömert duygulara kesinlikle şaşacaksınız. .

Leave a Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *